sobota 28. listopadu 2009

Lobkowicz - premiový ležák za rozumnou cenu

Nedávno jsem objevil premiový ležák Lobkowicz. Velmi příjemné překvapení

Premiový ležák Lobkowicz vyrábí ryze česká společnost K Brewery Trade, a.s. Mezi její další značky kromě ležáku Lobkowicz patří Ježek, Klášter, Rychtář, Janáček, Platan a Vysoký Chlumec.

Světlý ležák Lobkowicz s obsahem alkoholu 4,7 % obj. je v pivo plzeňského typu s plnou barvou, delikátní hořkostí a bohatou pěnou. Při výrobě piva Lobkowicz se používá výhradně česká odrůda chmele Žatecký poloraný červeňák a Premiant. Nepoužívá se žádný chemicky upravený chmel a ani chmelový extrakt. Ječmen je české odrůdy Bojos. Pivo zraje 35 dní.

Distribuuje se v lahvích, sudech a tancích. Lahvového Lobkowicze seženete například v síti prodejen Billa, Interspar, Albert Hypermarket. Cenově je lehce dražší než například slovenský premiový Zlatý Bažant, ale zase podstatně levnější než premiová Plzeň, se kterou, troufám si tvrdit, může soupeřit v chuti.

Pokud byste rádi ochutnali točeného Lobkowicze, tak se podívejte na tuto interaktivní mapu provozoven. Dodává se do vybranných restaurací teprve od října letošního roku.

příbuzné tácky:

Lobkowicz |

Žádné komentáře:

Okomentovat